Nie każde dziecko lubi ruch. Są jednak sposoby na to, aby rozbudzić w nim chęć do aktywności. Jednym z nich mogą być zajęcia parkour dla dzieci!

Piłka nożna lub basen są zbyt nudne? Sztuki walki także się przejadły? Aktualnie do wyboru są różne zajęcia sportowe dla najmłodszych. Gdy szukasz czegoś nowego, pomyśl o parkour dla dzieci. Teraz z takich zajęć sportowych można skorzystać również w stolicy!

Na czym dokładnie polega parkour? Dlaczego warto zdecydować się na zajęcia parkour dla dzieci? Gdzie dostępne są kursy parkour dla dzieci w Warszawie?

Na czym polega parkour?

Parkour to jeden z nowych typów aktywności fizycznej, który wywodzi się z Francji. Parkour to inaczej sztuka przemieszczania się, która polega na skutecznym pokonywaniu przeszkód stojących na naszej drodze, na przykład ogrodzeń, ławek, balustrad czy ścian.

W parkour wykonuje się szereg różnych czynności, na przykład są to różne rodzaje skoków i przeskoków, bezpieczne upadki, balansowanie, biegi, podbieganie pod ściany, aby dosięgnąć położonej wysoko krawędzi.

Parkour jest bardzo efektowną aktywnością, dlatego imponuje dzieciom – właśnie dlatego tak wiele z nich jest zainteresowanych zajęciami parkour dla dzieci!

Zajęcia parkour – także dla najmłodszych!

Chociaż parkour można uczyć się samodzielnie, to jednak najlepiej skorzystać ze specjalnych kursów, które pokazują, jak należy wykonywać odpowiednie czynności, aby pokonywać przeszkody jeszcze efektywniej.

Najlepiej zapisać dziecko na zajęcia parkour odbywające się w centrach aktywności fizycznej, na przykład w parku trampolin, na którym znajduje się wszystko, co potrzebne, aby postawić swoje pierwsze kroki w tej wciągającej dyscyplinie.

Zajęcia polegają na wykonywaniu różnych skoków i nauki techniki skakania, pokazują, jak należy upadać tak, aby nie wywołać urazów, pokazują, jak pokonywać różne przeszkody w sposób szybki i skuteczny.

Znajdujące się w parku trampolin wyposażenie idealnie nadaje się do ćwiczenia – to trampoliny, ścianki wspinaczkowe, tory przeszkód, specjalne urządzenia akrobatyczne, baseny wypełnione gąbkami.

W trakcie zajęć parkour dzieci przebywają stale pod opieką doświadczonego instruktora, który odpowiada za ich bezpieczeństwo. Dzięki temu rodzice nie muszą obawiać się o swoje pociechy.

Zajęcia parkour dla dzieci w Warszawie – gdzie się zapisać?

Zajęcia parkour organizowane są obecnie w różnych miastach w całej Polsce. Dostępne są one także w Warszawie. Gdzie warto zapisać dziecko na parkour w Warszawie?

Zajęcia parkour dla dzieci w Warszawie organizuje centrum rozrywki Airo, które znajduje się przy ulicy Łopuszańskiej. To nowoczesny park trampolin, który dysponuje doskonałym zapleczem do organizacji parkour dla dzieci.

Kursy parkour w Warszawie w centrum Airo przeznaczone są dla dzieci w wieku już od 7 lat. Odbywają się pod okiem wykwalifikowanego instruktora, który dba o całkowite bezpieczeństwo najmłodszych.

Za próbne zajęcia parkour w Centrum Airo trzeba zapłacić 40 złotych. Można wykupić również karnety na więcej wejść – cena za 4 wejścia to 150 złotych, za 8 wejść – 280 złotych, natomiast za 16 wejść – 550 złotych.

Na zajęcia parkour w Warszawie można zapisać dziecko także przez internet.

Zatem wtedy, gdy szukasz świetnej alternatywy dla innych zajęć sportowych dla dzieci w Warszawie, pomyśl o parkour dla dzieci. Ta nowoczesna aktywność na pewno przypadnie do gustu także Twojemu dziecku!