Twoje dziecko nie przepada za aktywnym spędzaniem wolnego czasu? Jeśli chcesz zachęcić je do ruchu, sprawdź te porady już teraz!

Nie każdy maluch lubi ruch. Warto jednak pamiętać o tym, że regularna aktywność fizyczna ma duży wpływ nie tylko na siłę, kondycję czy masę ciała, ale również na nasze samopoczucie! Jakie zajęcia dla dzieci warto wybrać, aby rozbudzić w maluchu ochotę na aktywne spędzanie wolnego czasu?

Gdy także masz w domu dziecko, które nie przepada za ruchem, zachęcamy do zapoznania się z naszymi poradami. Dzięki nim można zadbać o swoją aktywność fizyczną całą rodziną!

1. Bądź przykładem dla dziecka

Zacznijmy od tego, że dziecko, którego rodzice sami nie poświęcają czasu na aktywność fizyczną, także nie będzie do niej zmotywowane. Właśnie dlatego najlepiej święcić przykładem, aby zachęcić malucha do wspólnego ruchu!

Gdy rodzice poświecą regularnie czas na ruch, wtedy dziecko także będzie nim bardziej zainteresowane. Rodzic jest dla dziecka wzorem do naśladowania, dlatego też wtedy, gdy sami uprawiamy sport, możemy łatwiej zmotywować do niego swoją pociechę.

2. Postaw na aktywne rozrywki dla dzieci

Bieganie, basen czy piłka nożna? Takie popularne zajęcia dla dzieci nie zawsze zachęcają do aktywnego spędzania wolnego czasu. Na szczęście, do wyboru mamy także inne zajęcia sportowe dla dzieci, które są bardziej interesujące i wciągające – do uczestnictwa w nich wcale nie trzeba zachęcać!

Przykładowo, świetnym wyborem może być sala zabaw dla dzieci. To dobra propozycja dla najmłodszych, którzy nie lubią ruchu. W sali zabaw dla dzieci czeka wiele ciekawych atrakcji, na przykład zjeżdżalnie, tory przeszkód, ścianki wspinaczkowe, baseny z kolorowymi kulkami czy trampoliny, dlatego dziecko może bez wytchnienia bawić się tam nawet przez parę godzin.

Można także wybrać park trampolin – w Warszawie można udać się do parku https://airo.fun/, który zaprasza najmłodszych na aktywne zajęcia sportowe przez okrągły rok. Znajdujące się tam trampoliny to gwarancja udanej zabawy dla każdego – młodszego i starszego!

Gdy pogoda dopisuje, można wybrać się również do parku linowego. Znajdujące się tam trasy z kładkami, linami czy siatkami, a także z „tyrolkami” to świetna propozycja już dla kilkulatka!

3. Zapisz dziecko interesujące zajęcia sportowe

Jeśli dziecko nie jest zainteresowane popularnymi zajęciami sportowymi, warto pomyśleć o zapisaniu go na takie zajęcia sportowe dla dzieci, które będą inne niż wszystkie.

Przykładowo, mogą być to zajęcia dla dzieci takie jak kurs tańca nowoczesnego, zajęcia parkour lub akrobatyki sportowej, zajęcia sztuk walki czy też zajęcia z innych mało popularnych dyscyplin sportowych. W Warszawie jest w czym przebierać!

4. Wybierajcie się razem na wycieczki

Inną propozycją na zachęcenie dziecka do aktywnego spędzania wolnego czasu są wspólne wycieczki. Regularne wycieczki poza miasto to wyjątkowa przygoda dla każdego malucha!

Gdy jest lato, można wybrać się na wycieczkę rowerową do położonej niedaleko zabytkowej miejscowości. Można także zaplanować wyjazd w góry, aby przemierzać ciekawe górskie szlaki – znajdziemy także wiele takich, które nadają się dla najmłodszych. Wyjazd może również koncentrować się na zwiedzaniu połączonym ze spacerami.

Wystarczy tylko dostęp do internetu, aby znaleźć ciekawe miejsca, które można odwiedzić bez potrzeby podróżowania daleko!

Wobec tego wtedy, gdy Twoja pociecha nie jest skłonna do aktywnego spędzania wolnego czasu, pamiętaj o naszych poradach. Wybierz ciekawe zajęcia sportowe dla dzieci, a także sam motywuj swoją latorośl do ruchu!