Warszawa ma do zaoferowania najróżniejsze atrakcje dla dzieci. Gdzie warto się udać, aby bawić się na sto dwa?

W Warszawie na najmłodszych czeka wiele interesujących atrakcji – to propozycje przeznaczone zarówno dla 3-latka, jak również dla 13-latka. Zabytkowa Starówka, sala zabaw dla dzieci, malownicze parki to tylko kilka miejsc, które warto wziąć pod uwagę.

Gdzie udać się z maluchem, aby dzień był całkowicie udany? Sprawdź już teraz najciekawsze atrakcje dla dzieci w Warszawie!

1. Zwiedzanie Warszawy

Warszawa ma do zaoferowania wiele interesujących zakątków – od pięknej Starówki z Zamkiem Królewskim oraz rynkiem z pomnikiem Syrenki, aż do Pałacu Kultury i Nauki, który posiada taras widokowy położony na 30. piętrze i kilka interesujących muzeów.

Zwiedzanie Warszawy to dobry wybór dla młodszego i starszego turysty. Przemierzanie zabytkowych uliczek i oglądanie zabytków można połączyć także z opowieściami o historii miasta oraz o jego legendach, na przykład z legendą o Syrence, opowieścią o Warsie i Sawie czy o Złotej Kaczce.

2. Warszawskie Zoo

Ogród zoologiczny działający w Warszawie, który położony jest w dzielnicy Praga-Północ, został otwarty niemalże sto lat temu. Dzisiaj na odwiedzjących czeka tutaj ponad 500 różnych gatunków zwierząt, w tym między innymi słonie, żyrafy, małpy, lamparty, kangury, aby wspomnieć tylko o niektórych z nich.

Dzieci w wieku do 3 lat mogą zwiedzać Zoo w Warszawie bezpłatnie! Dokładne informacje o cenach można znaleźć na stronie internetowej warszawskiego ogrodu zoologicznego.

3. Sala zabaw dla dzieci

Sala zabaw dla dzieci to doskonały wybór dla każdego, kto chciałby zapewnić maluchowi dobrą zabawę nawet wtedy, gdy pogoda nie sprzyja.

Taka sala zabaw dla dzieci w Warszawie może zaoferować najmłodszym mnóstwo ciekawych rozrywek – zjeżdżalnie, baseny z piłeczkami, tory przeszkód, ścianki wspinaczkowe to jedynie parę atrakcji.

Z sal zabaw dla dzieci mogą korzystać nawet najmłodsi pod opieką rodziców lub opiekunów na sali. To gratka dla każdego malucha!

4. Park trampolin

Kapitalną atrakcją dla dzieci w Warszawie będzie także park trampolin. Takie centrum aktywnej rozrywki przypadnie do gustu zarówno dzieciom, jak również dorosłym!

Jednym z najpopularniejszych parków trampolin w Warszawie jest https://airo.fun/.

Różnorodne trampoliny pozwalające na wykonywanie wysokich odbić oraz ewolucji w powietrzu zapewniają mnóstwo radości! W parkach trampolin czekają także specjalne baseny wypełnione z gąbkami zapewniające bezpieczne lądowanie, a także inne atrakcje, na przykład twistery z kręcącą się belką, którą należy przeskakiwać, ścianki do odbijania się.

Do zabawy w parku trampolin będziemy potrzebowali specjalnych skarpetek antypoślizgowych – można kupić je często na miejscu.

5. Wyjście do aquaparku

Kolejna propozycja dla osób lubiących aktywne spędzanie wolnego czasu to wybranie się do parku wodnego. W Warszawie także mamy do dyspozycji takie atrakcje dla dzieci!

Baseny, zjeżdżalnie oraz inne atrakcje wodne powodują, że to świetna propozycja na rodzinne wyjście w aktywnym stylu.

6. Warszawskie parki

Warszawa jest zielonym miastem, w którym niemalże na każdym kroku można spotkać się z malowniczymi skwerami i parkami. Wyjście na łono natury również będzie doskonałym pomysłem na spędzenie czasu w rodzinnym gronie.

Po parku można spacerować, pojeździć na rowerze lub na rolkach, można także skorzystać z placów zabaw. Wyjście możemy połączyć również z podglądaniem roślin oraz zwierząt czy też stworzeniem własnego zielnika.

Zatem Warszawa ma różnorodne atrakcje dla dzieci – kolorowa sala zabaw dla dzieci, fascynujące zabytki, zajęcia sportowe to tylko parę z nich!